SON DAKİKA
Tarih : 2023.06.11 19:53:24

Uçakla İşe Gidip Gelen Stajyer Öğrenci, Sosyal Medyayı Sarstı

Gece yarısı 03.00'te uyanıp ilk uçağa binen ve ikinci uçakla sabah saatlerinde işine yetişen 21 yaşındaki öğrencinin paylaştığı video, binlerce beğeni ve onlarca yorum aldı. Uçuşlar için ödediği fatura ise gözden kaçacak gibi değil. 21 yaşındaki Sophia Celentano, aslen ABD Güney Carolina'da yaşıyor ancak yaklaşık '845 km' ötedeki New Jersey eyaletinde bulunan bir şirkette pazarlama alanında stajyer olarak çalışıyor.

Üniversite öğrencisi, yazlık işine gidip gelmek için haftada bir gün uçak kullandığını ve bunun kiradan daha ucuz olduğunu söylüyor. Stajına Haziran ayında başlayan Celentano, çektiği TikTok videosunda "Bunun gerçekten de alışılmadık bir şey olduğunu anlıyorum ama benim için işe yarıyor" dedi. Genç kadın, uçağa yetişmek için gece yarısı saat 03.00'te uyanmasına rağmen, uçağa binmeyi ve ailesiyle vakit geçirmeyi tercih ettiğini savundu.

Ayrıca, yaz mevsimini Parsippany, New Jersey'de geçirmek istemediğini de belirtti: "Pek çok insan, muhtemelen bu kadar erken kalkıp günde iki uçağa binerek mental ve fiziki olarak kendimi perişan ettiğimi ancak dürüst olmak gerekirse bu benim için o kadar da zor değil. Seyahat etmeyi çok seviyorum, macerayı seviyorum"

'YALNIZ DEĞİLİM'

Genç kadın ayrıca sıra dışı yaşam tarzının maliyetlerine de değindi. Uçuşlar için haftada tahmini 100 dolar, Uber için 100 dolar ve yemek için sadece 25 dolar ödediğini açıklayarak, 10 haftalık stajı için 2.250 dolarlık bir bütçe çıkardı. Cenentano, kısa vadeli konut kiralama masrafları ile yaşam masrafları ile karşılaştırıldığında, Charleston'dan işe gidip gelmenin ekstra paraya değdiğini savunuyor. Ayrıca bu dikkat çekici yola başvuran tek kişinin kendisi olmadığını da kaydetti. Genç kadın, şirketteki başka bir çalışanın da her hafta Georgia, Atlanta'dan işe gidip geldiğini söyledi.

YORUM YAĞDI

İnternetin de gündemine oturan olaya sosyal medya kullanıcılarından yorum yağdı. Bir kullanıcı, "Bence biraz hayalperestsin ama yine de seni destekliyorum" diye yazdı. Bir diğeri, "Bana ödeyebileceğiniz hiçbir para beni sabah 03.00'te işe gidip gelmeye ikna etmez" dedi. Endişeli bir kullanıcı ise, "Uçmak çok güvenilmez!!!! Kendine oda arkadaşı bul ve daha yakında yaşa" tavsiyesinde bulundu. Desteğini sunan biri ise, "Sonunda her şeye değecek, aferin sana" dedi. Başka bir kullanıcı iklim değişikliğine dikkat çekerek, "Tamam ama karbon ayak izine ne olacak?" sorusunu yöneltti.

Yazarlar