SON DAKİKA
Tarih : 2022.01.09 00:21:17

Uçakta Maskesiz Parti Verdiler, Meksika’da Mahsur Kaldılar

Kanada'dan Meksika'ya uçan uçakta yolcuların maske takmaması ve part vermesi kendilerine pahalıya mal oldu. Kanada'nın Montreal kentinden Meksika'nın turizm bölgesi Cancun'a uçan Sunwing Airlines'a ait uçağın yolcuları, ülkenin gündemine oturdu.

İnternette dolaşan videolarda, özel bir kulübün üyesi 111 kişinin 6 günlük yılbaşı tatili için Cancun'a giderken uçakta maske takmadıkları, içki içtikleri ve dans ettikleri görülüyor.

Trudeau: Suratımıza atılmış bir tokat

Kanada'nın soruşturma başlattığı söz konusu yolcuların ağır para cezalarıyla veya daha kötüsüyle karşılaşabileceği belirtiliyor. Kanda Başbakanı Justin Trudeau, yapılan şeyin korona ile mücadele eden ülkenin suratına atılmış tokat olduğunu belirtti. Kara listeye alındılar, Meksika’da mahsur kaldılar Öte taraftan, uçakta korona tedbirlerini ve emniyet kurallarını hiçe sayarak parti veren kişilerin diğer hava yolu şirketleri tarafından da kara listeye alındığı ve bu yolcuların Meksika'da mahsur kaldığı ifade edildi.

Kanada otoriteleri, Sunwing ile temas halinde olduklarını ve kuralları ihlal eden yolculara 4'er bin dolar para cezası verileceğini açıkladı.

Yazarlar