SON DAKİKA
Tarih : 2023.05.09 16:15:36

Uçuş Eğitim Kurumları IFTE 2023’te Bir Araya Geliyor

Havacılık eğitim sektörünü bir araya getiren IFTE, 2-4 Haziran tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilecek. Havacılık eğitim sektörü, Alfa Fuarcılık tarafından düzenlenen Türkiye'nin ilk ve tek havacılık eğitim fuarı IFTE 2023'te bir araya geliyor.

Bu yıl ilk kez Atatürk Havalimanı'nda 2- 4 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan fuara, havayolu şirketlerinin yanı sıra yerli ve yabancı uçuş eğitim kurumları katılıyor. “Havacılıkta kariyer hedefleyen gençler, havacılık eğitim fuarı IFTE'de, havayolları ve uçuş eğitim kurumları ile bir araya gelme fırsatı bulacak” Havacılık sektörünün büyümesine paralel olarak sayıları hızla artan havacılık eğitim kurumlarını bir araya getiren ve katılımcılara iyi bir kariyer planlaması için yol gösteren IFTE 2023, bu yıl da yerli ve yabancı birçok kurum ve kuruluşu, gençlerle buluşacak.

Bu organizasyon ile Türk Hava Yolları, Pegasus Havayolları ve Sunexpres gibi havayolu şirketlerinin insan kaynakları ve eğitim departmanlarında kariyer planı yapmak isteyen gençler, doğru ve güvenilir kaynaklardan bilgi almış olacaklar. Uçuş eğitim organizasyonları (ATO), havacılık akademisi kurumları, havacılık eğitimi veren üniversiteler ve liseler, yedek parça tedarikçileri, simülatör ve uçak üreticileri, uçak bakım onarım şirketleri, yabancı dil kursu eğitimi veren kuruluşlar, SHGM’den yetkili özel hastaneler ile çeşitli alanlarda faaliyet gösteren hizmet sağlayıcıları IFTE 2023'te yerlerini alacak.

Erah Havacılık Okulu'nun Altın, Fenix Uçuş Okulu'nun Gümüş ve Atlantik Uçuş Okulu'nun bronz sponsorluğunda düzenlenecek olan IFTE 2023'e, Devlet Hava Meydanları İşletmeleri, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü başta olmak üzere İstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA, TAV Havalimanları Holding, Sabiha Gökçen Havalimanı İşletmecisi İSG, Corendon Airlines, Genel Havacılık AŞ. ve Zafer Air katkı sunuyor.

Yazarlar