SON DAKİKA
Tarih : 2020.05.10 00:26:17

Uçuş Görevlisi Açıkladı: Uçağın En Kirli Alanı Neresi?

Uçakta en kirli yer neresidir?' diye sorulduğunda kuşkusuz ilk akla gelen tuvalet olur. Ancak uçak tuvaleti, mikropların yaşaması için en uygun yer gibi görünse de uçuş görevlilerine göre, uçağın diğer kirli yerlerinin yakınından bile geçmez.

Kimliğini gizleyen bir uçuş görevlisi, Reddit’ten yaptığı itirafta, uçakların en kirli yerlerini ifşa etti. Koltukların arkasındaki ceplerin dezenfekte edilmediğini anlatan hostes, yolcuların bu cepleri asla kullanmaması gerektiğini söyledi.

Hostes, “Kirli mendiller, hastane çantaları, külotlar, çoraplar, sakız, elma parçaları, tüm bunlar ceplere bırakılıyor, bir sonraki seferde de siz oraya telefonunuzu veya dizüstü bilgisayarınızı koyuyorsunuz” ifadesini kullandı.

Daily Express’in verdiği bilgiye göre, CBA News Marketplace’ın son araştırması, uçaktaki en kirli yerlerin güvenlik kemerleri, yolcu masaları, tuvaletteki kollar, koltuk cepleri ve koltuk başlıkları olduğunu gösterdi. Uzmanların, bu nesnelerin yüzeyinde küf ve E koli bakterilerini bulduğu kaydedildi.

Yazarlar