SON DAKİKA
Tarih : 2019.11.23 16:36:05

Ucuz Uçak Bileti Fırsatları ve Pegasus Flex Ayrıcalığı

Gerek iş toplantıları gerekse dünyayı keşfetmek için uçak seyahatlerini tercih edenlerin sayısı bir hayli fazla. Kişilerin zaman kazanmalarına ve kon... Gerek iş toplantıları gerekse dünyayı keşfetmek için uçak seyahatlerini tercih edenlerin sayısı bir hayli fazla. Kişilerin zaman kazanmalarına ve konforlu bir yolculuk yapmalarına imkân veren Pegasus, senenin belli dönemlerinde düzenlediği ucuz uçak bileti kampanyalarıyla, pek çok kişinin aniden seyahat kararı almasına neden oluyor. Uçak bileti fiyatlarının yüksek olduğu göz önünde bulundurulursa; ucuz bilet uçak yolculuğunu tercih edenler için büyük bir avantajdır. Misafirlerinin daha ekonomik uçuş yapabilmesi için ucuz uçak bileti fırsatları sunan Pegasus, seyahat tarihlerinin daha esnek olabilmesi için de Pegasus Flex uygulamasıyla misafirlerine büyük bir avantaj sunuyor.

Ucuz Uçak Bileti Fırsatlarını Kaçırma!

Seyahat etmeyi seven herkes için uygun fiyatlara uçuş yapmak büyük önem taşır. Ucuz uçak bileti satın alabilmek için Pegasus web sitesini düzenli olarak takip etmek ve fiyat karşılaştırması yapmak gerekir. Yapılan gözlemlere göre seyahat edilecek tarihten birkaç ay önce uçak biletini satın almak, daha ekonomik uçuş yapmak isteyenler için önemli bir detay. Bunun yanı sıra, uçak biletinin alındığı saate göre de bilet fiyatlarının değişiklik gösterdiği bilinir. Örneğin; gece alınan uçak bileti, sabah ve öğle saatlerinde alınan uçak bileti fiyatlarına göre daha uygundur. Gece seyahat etmek isteyenlerin sayısı daha az olduğundan, uçakların doluluk oranını artırmak için bilet fiyatlarının da düştüğü görülür.

Pegasus misafirleri, Pegasus’un mail listesine kayıt olarak, ucuz uçak bileti fırsatlarından anlık olarak haberdar olabilirler. E-bülten aboneliği olan misafirlere ucuz uçuşlar için mail gönderilir. E-bültene üye olmak isteyen misafirlerin; isim, soyisim ve mail adresi bilgilerine ihtiyaç vardır. Sen de e-bültene abone ol, kampanyalı bilet fırsatlarını kaçırma! Anlık olarak ucuz uçak bileti araması yapmak isteyen misafirler, Pegasus’un https://www.flypgs.com/ web sitesindeki “Ucuz Uçak Bileti Ara” sekmesini kullanmalı. Bu sekmede; nereden-nereye, hangi tarihte, kaç kişi seyahat edileceği ve gidiş dönüş mü yoksa tek yön uçuş mu olacağı bilgileri girilerek “Ucuz Uçuş Ara” butonuna tıklanmalı. Bu işlemler yapıldığında, misafirlerin aradığı kriterlere uygun olan uçak bileti fiyatları listelenir.

Pegasus Flex ile Uçmanın Özgürlüğünü Hisset!

Pegasus, Pegasus Flex ile misafirlerine bilet seçiminde özgürlük fırsatı sunuyor! Yurt içi ya da yurt dışı seyahatlerinde, misafirlere nereye uçmak isterse, bilet seçiminde özgür! Satın alma işlemi esnasında, misafirlerin biletine ekleyebildiği Pegasus Flex, satın alınan bilete esneklik kazandıran ve arzu edildiğinde bilet değiştirme hakkıdır. Bu işlem sayesinde misafirler, istediği tarihe ve parkura ceza ödemeden biletini değiştirebilir. Peki Pegasus Flex nereden alınır? Pegasus’un web sitesi, acenteleri ve çağrı merkezi üzerinden uçak bileti satın alırken, misafirler Pegasus Flex’i de ekleyebilir. Pegasus Flex’in iç hatlarda tek yön bilet için kişi başı fiyatı 12,99 TL, dış hatlarda ise 9,99 Euro’dan başlayan fiyatlarla sunulur.

Pegasus Flex satın alırken dikkat edilmesi gereken belli detaylar vardır. Misafirler, Pegasus Flex’i uçuşa 6 saat kalana kadar satın alabilir. Şayet satın alınan uçuşta değişiklik yapılacaksa, Flex’i kullanabilmek ve ceza ücreti ödememek için misafirlerin değişikliği en az 2 saat önceden yapması gerekir. Değişiklik yapılacak uçuşla eski uçuş arasında fark bulunuyorsa, bu fark tahsil edilir. Flex, sadece uçuş değişikliğinde kullanılır, iade kapsamına girmez ve isim değişikliği yapılmaz. Sadece biletleme esnasında satın alınabilen Pegasus Flex, yalnızca satın alınan bilet için geçerlidir. Pegasus Flex; Süper Eko, Eko veya Avantaj Paket tercihlerinde satın alınabilir. Eğer Business Flex paketi tercih edilirse, misafirler 1 kez iptal ya da değişiklik hakkına sahip olur. Çünkü Business Flex Paket, değişiklik hakkını da içeren en kapsamlı uçuş paketidir. Misafirler check-in yapmış olsalar bile Flex ile değişiklik yapabilir.

Yazarlar