SON DAKİKA
Tarih : 2020.11.28 02:34:21

Unifree Duty Free ISO/IEC 27001 Sertifikası Almaya Hak Kazandı!

Yenilikçi ve kaliteli hizmet anlayışına sahip perakende şirketi Unifree Duty Free, bilgi güvenliği yönetim sistemleri için en iyi uygulamaları içeren, en yaygın uluslararası standart olan ISO / IEC 27001 sertifikasını almaya hak kazandığını duyurdu.

ISO 27001 sertifikası ile birlikte Unifree Duty Free, Unifree Bilgi Teknolojileri, İş Çözümleri, İnsan Kaynakları, Satın Alma, İdari İşler, Güvenlik (CCTV) departmanlarının güvenliğini ve bütünlüğünü sağlamada uluslararası standartları karşıladığını göstermektedir. Geçtiğimiz yıl boyunca, Unifree Duty Free, ISO 27001 için gerekli standartlarını karşılamak ve sertifikayı almak için titizlikle çalıştı. Sertifikasyonun alınması için Unifree'nin güvenlik sistemleri, bilgi güvenliği yönetim sistemi ve ilgili iş süreçlerinin uygunluğu, CyberWise'ın detaylı danışmanlığını takiben Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) üyesi denetçi Kalitest tarafından onaylandı.

Unifree İcra Kurulu Üyesi Erdinç Güzel konu ile ilgili olarak; "Bu sertifika ile bilgi ve veri güvenliğinin korunmasına yönelik tüm dünyaca kabul görmüş standartlara olan yaklaşımımızı, aldığımız üst düzey tedbirleri ve yatırımları birkez daha göstermiş oluyoruz. Unifree olarak, bilgi güvenliğinin uluslararası standartta devamlı sürdürülebilirliği için yatırımlarımıza devam edeceğiz.’’ şeklinde konuştu.

ISO 27001, bir bilgi güvenliği yönetim sisteminin kurulması, süreç yönetimi ve sertifikasyonu için çok sayıda gereksinimi ve kontrolü zorunlu kılan, dünya çapında bilinen bir standarttır. ISO 27001 standardı, şirketlerin bilgi güvenliğine yönelik risklerin tanımlanmasına, yönetilmesine ve azaltılmasına yardımcı olmak için insanlar, iş ve bilgi teknolojileri süreçleri içine alarak, metodolojiler oluşturduklarını doğrulamaktadır. Bu sertifika ile iş akış süreçlerinde sürekliliğin korunması ve zaman kayıplarının azalmasının yanısıra, bilgi kaynaklarına erişimde güvenliğin artırılması ve verilerin koruma sürecinin daha etkin ve güvenlikli olması sağlanacak.

Yazarlar