SON DAKİKA
Tarih : 2024.05.02 12:37:12

Unifree Duty Free TEİD Üyeleri Arasına Katıldı

Etik ve İtibar Derneği’nin (TEİD) yeni üyesi, Unifree Duty Free oldu. Geçmişten bugüne evrensel insan haklarını ve etik değerleri temel alan ve bu değerlerin benimsenmesi için aktif çalışmalar yürüten Unifree Duty Free, TEİD’in ‘’Etik Beyannamesi’’ni imzalayarak 2010 yılında kurulan ve iş etiği ilkelerinin oluşturulması ve uygulanması konusunda firmalara yardım ve rehberlik eden, TEİD’in üyeleri arasına katıldı.

Çalışma prensibinin odağına iş etiğini koyan Unifree Duty Free, iş etiğinin çalışanlar arasında da benimsenmesine ve şeffaflığın, eşitliğin, adaletin sağlanmasına büyük önem veriyor. Bu doğrultuda TEİD’in Etik Beyannamesi’ni imzalayarak bu alanda önemli bir adım daha attı. 1984 yılından bu yana gümrüksüz satış alanında faaliyet gösteren Unifree Duty Free, 25 yıllığına tüm Duty Free alanlarının işletmeciliğini üstlendiği İstanbul Havalimanı’nda 56 bin metrekareden fazla alanda 1.000’in üzerinde marka ve 35.000’in üzerinde referans ürün ile her bütçe ve profilden yolcuya 7/24 kesintisiz alışveriş imkanı sunuyor.

Bünyesinde 2000’den fazla kişiye istihdam sağlayan Unifree Duty Free, imzacısı olduğu Etik Beyannamesi’nin tüm çalışanlar ve paydaşlar tarafından benimsenmesi ve iş hayatında uygulanması için düzenli çalışmalar yürütmektedir.

Yazarlar