SON DAKİKA
Tarih : 2022.01.03 00:56:21

Üsküp Havalimanı Bir Milyondan Fazla Yolcuya Hizmet Verdi

Üsküp Havalimanı, Ocak ve Aralık ayları arasında pandemi öncesi 2019'un aynı dönemine göre %47,5'lik bir düşüşle 1.145.844 yolcuyu ağırladı.

Havalimanının performansı hakkında yorum yapan TAV Makedonya Genel Müdürü Metin Batak, “ 2020'de pandeminin başlamasından bu yana Covid-19'un havacılık sektörü üzerindeki olumsuz etkisinin ardından, bu yıl Üsküp ve Ohri havalimanlarında yolcu trafiğindeki toparlanmanın ilk somut işaretlerini gördük. Hava yolculuğu ve normale dönme coşkusu, özellikle Makedon pasaportu sahiplerine yönelik AB seyahat kısıtlamalarının geçici olarak kaldırıldığı 2021 yaz aylarında hissedildi. Yine de önümüzde birçok zorluk var, çünkü hava trafiği, farklı ülkeler tarafından uygulanan seyahat kısıtlamalarına büyük ölçüde bağımlı olmaya devam ederken, havaalanları, yolcular ve havayolları farklı ulusal sağlık politikalarına dayalı sık kural değişikliklerine uyum sağlamaya çalışıyor”.

Üsküp Havalimanı yılı Belgrad, Priştine, Split ve Zagreb'in ardından eski Yugoslavya'nın en yoğun beşinci havalimanı olarak tamamlayacak.

Yazarlar