SON DAKİKA
Tarih : 2024.04.30 13:21:45

Van Ferit Melen Havalimanı Kapanıyor Açılış Tarihi Açıklandı

Van Ferit Melen Havalimanı'nın 3 ay boyunca uçuşlara kapatılacağı haberi kenti ayağa kaldırdı. Peki, havalimanı neden kapanıyor? Yolcular mağdur olacak mı? Alternatif havalimanı hangisi? Van Ferit Melen Havalimanı'nda uzun süredir ertelenen bakım ve onarım çalışmaları 2024 yılı başında bütçe yetersizliği nedeniyle ertelenmişti.

Bu yıl bütçenin sağlanmasıyla birlikte çalışmalar 29 Nisan 2024 tarihinde başladı. Bakım ve onarım çalışmaları sırasında havalimanında ek pist bulunmadığı için uçuşların durdurulması gerekiyor.

Van Ferit Melen Havalimanı Ne Zaman Kapanacak, Ne Zaman Açılacak?

Van Ferit Melen Havalimanı tahmini 3 ay boyunca kapalı kalacak. Bu süre zarfında Van'a seyahat edecek yolcular Muş Havalimanı'nı kullanabilecek. Havalimanının kapanması Van'a seyahat eden ve Van'dan kalkan yolcuları olumsuz etkileyecek. Özellikle bölgedeki turizm sezonu da göz önüne alındığında bu durum önemli bir sorun teşkil ediyor. Yetkililer, Muş Havalimanı'nın Van'a alternatif bir ulaşım imkanı sunacağını ve bu süre zarfında yolcuların mağduriyet yaşamayacağını belirtiyor.

Van Ferit Melen Havalimanı'na Alternatif Havalimanı Hangisi?

Van Ferit Melen Havalimanı'na alternatif olarak Muş Havalimanı kullanılabilecek. Muş Havalimanı'ndan Van'a kara yoluyla yaklaşık 2 saat 30 dakikada ulaşım sağlanabiliyor.

Van Ferit Melen Havalimanı Ne Zaman Yapılacak?

Havalimanında yürütülen bakım ve onarım çalışmalarının 3 ay içerisinde tamamlanması ve havalimanının 2024 yılı Temmuz ayında tekrar hizmete açılması bekleniyor.

Yazarlar