SON DAKİKA
Tarih : 2020.05.09 14:53:19

Viyana Havalimanı’nda Korona Testi 190 Euro

Avusturya’da bulunan Viyana Havalimanı ülkeye gelen yolcuların 14 gün karantinada kalmak istememeleri halinde korona test hizmeti vermeye hazırlanıyor. 190 euro bedel karşılığında yapılacak olan test sonucunun negatif çıkması durumunda tatilinizi dilediğiniz gibi yapabileceksiniz. aklaşan yaz tatil dönemininin Koronavirüs'ün düşüş trendinde olduğu döneme denk gemiş olması, önlemler azaltılmış olsa da "acaba tatil yapamayacak mıyız" sorularını da beraberinde getirdi.

Zira en çok merak edilen konuların başında gelen ülkeye giriş yapılması durumunda uygulanacak olan 14 günlük karantina, tatilin boşa gitmesi anlamına geliyor. Bu durum karşısında ne yapılacağı merak edilirken, konuya ilişkin ilk adımı atan ülke Avusturya oldu.

HAVALİMANINDA TEST

Avusturya'da bulunan Viyana Havalimanı'nda kurulacak olan test merkezlerinde, ülkeye giriş yapıp karantinada bulunmak istemeyen kişilerin kontrolünün sağlanması gündeme geldi. Havalimanı, ülkeye gelen yolculara 14 gün karantinada kalmak istememeleri durumunda 190 Euro karşılığında korona virüs testi hizmeti verecek. Yetkililer, testlerin 2 ile 3 saat içinde sonuç verdiğini aktarırken, test sonucu negatif çıkan yolcuların karantinaya alınmayacağını ifade etti. Test yaptırmak istemeyen ya da yapılan testin sonucunun pozitif çıkması halinde ise karantina tedbirlerinin uygulanacağı duyuruldu.

Yazarlar