SON DAKİKA
Tarih : 2023.03.28 17:36:45

YOTEL’in Yeni Genel Müdürü Ali Sarı Oldu

Uluslararası otel zinciri YOTEL’in İstanbul Havalimanı’nda faaliyet gösteren YOTEL İstanbul Oteli’nin yeni Genel Müdürü Ali Sarı oldu Bora Göymen’in ayrılmasından sonra YOTEL İstanbul’a atama yapıldı. Otelin yeni Genel Müdürü Ali Sarı oldu. 1976 Safranbolu doğumlu olan Ali Sarı, İstanbul’da Çırağan Sarayı’nda telefon ve resepsiyon bölümünde başladığı otelcilik kariyerini yabancı dilini geliştirmek üzere gittiği İngiltere ve ABD’de çeşitli otellerde sürdürdü. 2008 yılında kendi işini kurmak adına Türkiye’ye dönen Sarı, 2010 yılında Marriott Otel’den gelen genel müdürlük teklifini kabul etti.

Sırasıyla Renaissance İzmir ve Ankara Sheraton’da genel müdür olarak görev yaptıktan sonra Katar’ın başkenti Doha’daki Marriott Oteller Grubu’nun başına geçti. Ali Sarı’nın yeni durağı ise İstanbul Havalimanı’ndaki uluslararası otel zinciri YOTEL oldu. İstanbul Havalimanı’nda görev yapan gazetecilerle tanışan Sarı, “Burada çok güzel başarılara imza atılmış. Üzerine ekleyerek devam ederiz inşallah. Otelimizde günlük ortalama 150 rezervasyon yapılıyor. Kara ve hava tarafında toplam 450 odamız var. Otelimizde en çok konaklayan sırasıyla Rus, ABD’li ve İngiliz yolcular. Bizim için gece veya gündüz değil, zaman dilimi önemli, talebi yönetmek önemli. Teknolojiyi çok iyi kullanmamız lazım, dijitalleşme çok önemli. Müşterilerimizi otelimizde konaklattırma konusunda farklı yöntemlerimiz var. Daha üst seviyeye çıkarabileceğimiz şeyler var. Biraz zamana ihtiyacımız var. Otelimizin kadrosu çok güçlü, refleksleri çok iyi.” dedi.

‘GÜCÜMÜZE GÜVENİYORUZ RİNGE ÇIKMAYA HAZIRIZ’

İstanbul Havalimanı’nda şu anda tek otel olarak hizmet veren YOTEL’in yeni Genel Müdürü Ali Sarı, iç hatlarda yapımı süren oteli hangi otel zincirinin işleteceğine dair kararı İGA yönetiminin vereceğini belirterek, “Burada karar merci İGA yönetimi. Biz orayı işletmek için çok heyecanlı ve hevesliyiz. Otelimizin performansı açıldığından beri çok iyi. Rakip gelmesi de güzel. Rakibin olduğu yer daha efektif hale geliyor. İnsanı daha dinamik, dinç hale getiriyor. Gücümüze güveniyoruz, ringe çıkmaya hazırız, işletmek isteriz” diye konuştu.

‘NOVİKOV GELECEK’

“Bu havalimanına Türkiye’nin gerçekten ihtiyacı varmış” diyen Sarı sözlerini şöyle sürdürdü: “Hizmet bakımından süper lokasyon, zaman geçirebileceğiniz, alış-veriş yapabileceğiniz bir yer. Sadece bir yerden bir yere gitmek için değil. Markalar, giyim, her yerde bulamayacağınız markalar burada. Dünyanın en ünlü restoranlarından İstanbul’da sadece bir şubesi bulunan Novikov gelecek. İkinci, üçüncü otel bizi daha iyi yerlere götürür. Yolcu YOTEL’de konaklayacak, Novikov’da yemek yiyecek, Tiffani’den saat alacak…YOTEL kadar havalimanında başarılı otel yok. Ancak yeni otel konusu ev sahibi İGA’nın vereceği karar.”

Yazarlar