SON DAKİKA
Tarih : 2023.08.07 15:28:36

Yangın Söndürme Helikopterleri Havada Çarpıştı

ABD'de Güney Kalifornia'da yangına müdahale eden iki helikopter havada çarpıştı. Helikopterlerden biri düştü ve içindeki 3 kişi de hayatını kaybetti. Diğer helikopter yere salimen inebildi ABD'de Güney Kaliforniya'daki yangınla mücadele eden iki helikopter havada çarpıştı.

Kaza Pazar gecesi meydana geldi. Çarpışan iki helikopterden birisi düştü, içinde bulunan üç kişinin de hayatını kaybettiği bildirildi. Öte yandan hasar alan diğer helikopterin ise acil iniş yaptığı kaydedildi. Düşen helikopterde hayatını kaybedenlerden birinin sözleşmeli pilot, diğer ikisinin İtfaiye görevlisi olduğu açıklandı. Yangınla ilgili yapılan açıklamada, bir binada başlayan yangının etraftaki araziye ve bitki örtüsüne sıçramasıyla, alevler yaklaşık üç dönümlük bir alanı kapladı.

Bunun üzerine 6 hava aracının müdahalede bulunduğu ve alevlerin kontrol altına alındığı belirtildi. Ancak kazanın ardından bir helikopterin düşmesinin yeni bir yangının başlamasına neden olduğu kaydedildi. İtfaiye ekipleri ikinci yangına da müdahale ederek söndürdüler.

Yazarlar