SON DAKİKA
Tarih : 2023.07.26 01:36:10

Yunan Basınından Skandal Çağrı: THY Şirketlerine Yaptırım Uygulayın

NATO Zirvesi'nin ardından itiraf gibi bir analiz yayınlayan Yunan Kathimerini gazetesi, NATO'nun Türkiye'ye boyun eğdiğine yer verdi. FETÖ destekçisi eski Pentagon yetkilisi Michael Rubin imzalı yazıda, Avrupa Birliği'nden Türk şirketlerine yaptırım uygulaması istendi.

Dünyanın dakika dakika takip ettiği zirveye, Türkiye'nin adımları damgasını vurdu. Yunan medyası NATO'da alınan kararlar sonrası Türkiye karşıtı bir yazı yayınladı. Yunan Kathimerini gazetesi, FETÖ destekçisi eski Pentagon yetkilisi Michael Rubin imzalı yazıya ver verdi. Yazıda NATO'nun Litvanya'daki zirvede Türkiye'ye boyun eğdiği vurgulandı. Rubin kaleme aldığı yazıda, Avrupa Birliği'ne skandal bir çağrıda bulundu.

Türk Hava Yolları ve diğer Türk havayolu şirketlerine yaptırım uygulanmasını istedi. "Türk havayolu şirketleri Kıbrıs turizm ticaretine uçuyor ve bundan kar elde etmeye çalışıyor. Avrupa buna izin vermemeli" ifadelerine yer verildi.

İsveç'in NATO üyeliğine yönelik imzalanan bildiride terörizmle mücadelede iş birliği vurgusuna da atıfta bulunulan yazıda, "NATO ilk kez belgelerinde ne NATO'nun ne de Avrupa'nın terörist olarak kabul etmediği örgütler için Türkiye'nin terörizm etiketini kabul etti" ifadelerine yer verildi.

Yazarlar